İletişim Formu

 
Diet-Time diyetisyeni Rumeysa Dikbaş, üniversite eğitimini İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde almıştır. Eğitim hayatı boyunca İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakım, nefroloji, onkoloji, endokrinoloji, kardiyoloji gibi ana bilim dallarında ve nutrisyon destek ünitesinde görev almıştır. Ayrıca hastanenin 3 bin kişiye yemek çıkaran mutfağında toplu beslenme hizmetinde bulunmuştur. İzmir Tepecik Eğitim Araştırma Hastanesi’nin Çocuk Diyet Polikliniği’nde görev almıştır ve yeni doğan ünitesinde bebek hastalarda izlemde bulunmuştur. ‘’Üniversite Öğrencilerinin Beslenme Durumu’’ ve ‘’Kahve ve Kalp Sağlığı’’ konularında çalışmalar yapmıştır. Sağlıklı yemek tariflerine olan ilgisi nedeniyle diyet yemek üreten birkaç firmada staj yaparak diyet menülerini zenginleştirme imkanı elde etmiştir. Kurum beslenme danışmanlığı üzerine deneyimleri mevcuttur.
 
Özel bir klinikte uzun bir süre görev yapmıştır. Sağlıklı kilo verme ve kilo alma, sağlıklı beslenme, sporcu beslenmesi, ketojenik beslenme ve intermittentfasting dallarında beslenme danışmanlığı yapmıştır. 
Beslenme ve Sağlık İç İçe, Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumu, Uluslararası Sağlıklı Beslenme Kongresi, TDD Beslenmede Gıda Güvenliği Eğitimi gibi birçok bilimsel kongre ve sempozyuma katılmıştır.